رمضان رستمی، اظهار کرد: در ماه گذشته طرح ویژه نظارتی آرایشگاه‌های زنانه در استان البرز آغاز شده که در این مدت 45 آرایشگاه زنانه مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد 33 واحد متخلف شناخته شدند.

وی افزود: با توجه به گسترش فعالیت آرایشگاه‌های زنانه در سطح شهرستان کرج، تاکنون طرح‌های نظارتی ویژه‌ای برای این صنف اجرا شده است. با توجه به افزایش تخلفات ارتکابی و مشکلات اجتماعی حاصله، طرح نظارتی جامعی با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت معدن و تجارت، دانشگاه علوم پزشکی، پلیس نظارت بر اماکن عمومی و پلیس امنیت اخلاقی در حال اجرا است.

رستمی بیان کرد: متاسفانه برخی از آرایشگاه‌ها از چارچوب قانونی خود عدول کرده و خدمات دیگری مانند امور چاقی و لاغری، تاتو و لیزر را نیز ارائه می‌کنند که برخی از آنها کاملاً ممنوع بوده و برخی نیز باید در مراکز پزشکی و درمانی خاص خود ارائه شود. در صورت مواجهه با این موارد، ضمن معرفی آنها به تعزیرات حکومتی از فعالیت واحد صنفی آنان نیز جلوگیری و واحد متخلف پلمب می‌شود.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را از طریق شماره تلفن‌های5 – 32218154 اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

منبع:ایسنا


تولید الماس در دمای محیط

یکشنبه 29 آذر 1394 03:40 ب.ظ


گرافیت یکی از فازهای جامد کربن بوده و الماس فاز دیگر آن است. محققان اکنون فاز سومی از کربن جامد را ایجاد کرده‌اند که البته آن را در جهان طبیعی تنها می‌توان در هسته برخی سیارات یافت.

این فاز جدید که Q-carbon نام دارد، سخت‌تر از الماس بوده و در زمان قرار گرفتن در برابر سطوح بسیار پایین انرژی نیز می‌درخشد.

به گفته محققان، قدرت و نیاز کم Q-carbon به انرژی، آن را برای ساخت فناوری‌های نمایش الکترونیک جدید در آینده بسیار نویدبخش ساخته است.

از این فاز جدید همچنین می‌توان برای ساخت انواع اجسام الماس تک بلوری استفاده کرد.

محققان ابتدا با یک زیرلایه مانند یاقوت کبود، شیشه یا پلیمر پلاستیکی شروع به کار کرده و آن را با کربن آمورف پوشش دادند که از ساختار بلورین منظم و شفافی برخوردار نیست.

این کربن سپس با یک پالس لیزری به مدت حدود 200 نانوثانیه هدف شلیک قرار گرفت که در طول آن، دمای کربن تا حدود 3727 درجه سانتیگراد بالا رفت و سپس به سرعت سرد شد.

این عملیات در یک جو انجام شد و فشار آن با هوای اطراف مشابه بود.

نتیجه نهایی یک فیلم Q-carbon بوده و دانشمندان می‌توانند این فرآیند را برای ساخت فیلم‌های با ضخامت بین 20 تا 500 نانومتر کنترل کنند.

دانشمندان با استفاده از زیرلایه‌های متفاوت و تغییر طول پالس لیزر می‌توانند همچنین سرعت سرد شدن کربن را نیز کنترل کنند. آن‌ها با تغییر سرعت خنک شدن خواهند توانست ساختار الماس را در داخل Q-carbon ایجاد کنند.

این تحقیق در مجلات Applied Physics و ALP Materials منتشر شده است.


منبع:ایسنا


مدیر سایت

این سایت در زمینه لیزر ، لیزر درمانی ، جوشکاری فلزات ، علم لیزر فعالیت دارد.آمار سایت

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic